Kāda veida durvis dzīvoklim tiešām būtu atbilstošākās?

Nav nozīmīgi vai, piemēram, tās ir ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, tām tomēr ir jāatbilst stingriem izturības kritērijiem, jānodrošina augsts drošības līmenis, turklāt jācenšas novērst nesankcionētas ienākšanas mēģinājumus. Pie tam kā ārdurvis dzīvoklim, gan arī mājai jābūt ar labām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiku, parocīgumu un vēl jāvar aizsargāt no ielas trokšņiem. Pie tam ārdurvis dzīvoklim būtu tāda veida lieta, kam vajadzētu būt ārēji skaistai, tā kā tās jau ir jebkuras mājas seja. Ārdurvīm, kā dizaina daļai, izcili jāsaplūst apkārtējā interjerā, kā arī jāsaskan ar ēkas vispārējo stilu.

Ārdurvis – esošie veidi

Paliksim pie trim galvenajiem veidiem: koka, PVC, metāla jeb dzelzs. Katrs no tiem atbilst to funkcijām. Kādus funkcijas ārdurvis privātmājām var īstenot: drošība, izolācija no aukstuma un trokšņiem, iekšējais un ārējais dizains.
Pvc durvis parasti ir uzstādītas ražošanas vietās vai kā otrās ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai. Dažādos veikalos, tirdzniecības centros PVC durvis veic tikai “aizvēršanas un atvēršanas” funkciju. Plastmasas durvis ir vieglas, tāpēc tās jau ir parocīgi vērt vaļā pat bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus būs tas, kad tādas ārdurvis ir diezgan lētas.
Savulaik dzīvokļos bija uzstādītas koksnes ārdurvis. Uz šodienu no koka pārsvarā būtu ārdurvis mājām. Tās var būt lētas priedes durvis, kas tieši nevarēs tikt galā no vides izraisītajam sekām kā arī iebrukšanas centieniem. Vēl viena iespēja eksistē durvis, kas izgatavotas no spēcīgiem ozola vai alkšņa masīviem. Taču arī šīs versijas nevarēs salīdzināt pret ielaušanās izturību ar metāla durvīm.
Metāla ārdurvis mājai vai dzīvoklim mūsdienās ir visizplatītākais tips. Tas jau ir saistīts ar faktu, kad viņas pilda pilnīgi visas darbības: siltuma izolāciju, trokšņa izolāciju, drošību, vizuālo izskatu. Tajā pašā brīdī eksistē gan arī lētās, gan premium līmeņa ārdurvis katrai gaumei un budžetam. Metāla durvis iespējams piemeklēt arī ar dažnedažādu stilu – no klasiski dabiskā koka līdz pat minimālismam kā arī high-tech. Dzelzs būs spēcīgs izejmateriāls, kur atrodot izcilas metāla durvju slēdzenes, tās var jau droši pasargāt māju tieši no iebrukšanas.

Ārdurvis privātmājām – kam vērst īpašu uzmanību, veicot savu izvēli?

Šodienas būvmateriālu un pakalpojumu noieta tirgus jau ir neapšaubāmi pārsātināts ar milzīgo piedāvājumu, kādas tieši var būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tanī pašā brīdī varētu novērot visdažādāko cenu variācijas, dažādus materiālus, ļoti dažādas durvju slēdzenes un dizaini. Izlemt, kādas tad ārdurvis dzīvoklim būs piemērotākās, nav īpaši vienkārši. Galu galā, pasūtot ārdurvis, vajadzētu uzzināt vairāk par šādiem aspektiem:

  • drošības aspekts;
  • skaņas un siltuma izolācijas īpašības;
  • ārējais dizains;
  • izturība pret ietekmi;
  • pieejama cenu aprēķināšana.

Durvīm būtu jābūt viegli izmantojamām, viegli veramām ciet un veramām vaļā, kā arī jācenšas novērst iepriekš negaidīta atvēršanās, ja durvju slēdzene ir atvērta. No konstrukcijas elementiem īpaša vērība jāpievērš ārdurvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm, iebūvētai actiņai, tā arī būtiskas jau ir metāla durvju slēdzenes vai arī cita varianta durvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *