Smiltsērkšķis jeb zelta koks

Smiltsērkšķis dēvēts arī kā zeltains krūms – šis neparastais krūms sasniedz līdz pat četru metru garumu, tā zari ir pilni ar ērkšķiem un lapām ir izstiepta forma. Taču smiltsērkšķu ogas ir krājums ar vitamīniem. Ir vairākkārt pierādīts, ka smiltsērkšķi spēlē lielu lomu veselības uzlabošanā. Smiltsērkšķu eļļa un citi produkti tiek izmantoti profilaktiskajos pasākumos, lai nesaslimt. Smiltsērkšķu produkti atrodas medicīnisko līdzekļu sarakstā, bez tam šeit ir dažādas šī auga izmantošanas receptes, lai padarīt redzi labāku, vai arī padarīt grumbas mazāk saredzamas. Smiltsērkšķi un tā produkti ir plaši pazīstama pasaulē un medicīnā.

Smiltsērkšķu augļu izmantošana

Smiltsērkšķu augļi ir vērtīga multivitamīnu lāde, ko izmanto, lai izspiestu smiltsērkšķu sulu un dabūt sausu mīkstumu, lai, savukārt, no tā pagatavot smiltsērkšķu eļļu. Tas, kā tiek ražota šī smiltsērkšķu eļļa, ietekmē produkta cenu. Pati smiltsērkšķu eļļa tiek pielietota kā antiseptisks līdzeklis brūču sadzīšanai. Ar efektu ir pasākumi elpceļu ārstēšanai uz smiltsērkšķu eļļas bāzes. Tas tiek nozīmēts cilvēkiem ar hroniskām elpceļu slimībām. Smiltsērkšķu sulu pielieto dietologi, jo tas ir produkts, kas bagāts ar minerāliem un vitamīniem, un to plaši pielieto diētiskā uztura nozīmēšanā.

Veidi, kā lietot smiltsērkšķi

No svaigām smiltsērkšķu ogām gatavo sviestu, sulas un kompotus. Šos augļus var kaltēt, sasaldēt un konservēt, pievienojot cukuru. Sievietēm smiltsērkšķi sniedz ļoti lielu nozīmi. Kā piemēram, ginekoloģisko slimību ārstēšanā tiek pielietota smiltsērkšķu eļļa, sveces vai zāles, kuru pamatā ir smiltsērkšķu ekstrakts. Kā arī smiltsērkšķu eļļu izmanto arī kosmētikā, kur cena ir pieņemama. Stiprajam dzimumam tiek ieteikts lietot uzturā smiltsērkšķus īpaši pēc četrdesmit gadiem, lai izbēgtu no problēmām ar potenci. Tos drīkst izmantot jebkurā formā – svaigus vai kaltētus, vārīt smiltsērkšķi, dzert sulas dzērienus. Nenoliedzamas ir arī smiltsērkšķu priekšrocības grūtniecēm. Tas uzlabo veselības stāvokli, cīnās ar baktērijām un vīrusiem. Sastāvā ir daudz folskābes, kas ir būtiski bērna attīstībai. Palīdz paātrināt ādas atjaunošanos un aizsargā sievieti no pārdzīvojumiem, jo sastāvā ir B6 un magnijs. Stabilizējiet hemoglobīna līmeni. Bez tam, ka smiltsērkšķis ir neapstrīdams ārstniecisks līdzeklis, tam ir blakusparādības, kas nozīmē, ka grūtniecības laikā smiltsērkšķi var nozīmēt var tikai dakteris. Smiltsērkšķi lieto arī mazuļu slimību ārstēšanai. Bet katru reizi jāpārliecinās, ka ārstēšana nedarīs pāri, pārbaudot ārstnieciskā preparāta panesību.

Uzticams smiltsērkšķu ražotājs

Šodien daudzas saimniecības audzē smiltsērkšķus un izgatavo no tiem dažādus produktus. Augļkopju saimniecības, taisot smiltsērkšķu eļļu, nosaka cenu vietējam tirgum. Mūsu valsts iedzīvotājiem ir iepatikusies smiltsērkšķu sula, kur cena nav būtiska, jo tās superīgās īpašības ir zināmas un pārbaudītas. Ļaudis iegādājas smiltsērkšķus ziemai saldēšanai, savukārt, sulu izmanto ikdienā un eļļu ārstniecībai. Katra saimniecības darbība tiek uzraudzīta un pārbaudīta, un uzticams smiltsērkšķu audzētājs ir arī Latvijas augļkopju asociācijas dalībnieks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *