KUR UZSTĀDĪT JAUNAS RIEPAS?

Ikviens mašīnas vadītājs noteikti zina, ka dažādām sezonām, svarīga arī auto riepu nomaiņa. Autimašīnu vadītāji iedalās divās kategorijās. Viena grupa dod priekšroku savām mašīnām uzstādīt vissezonas riepas, tādējādi sezonām mainoties atkrīt problēma par jaunu riepu iegādi vai esošo nomaiņu. Bet, otri izvēlas mainīt riepas katru sezonu.

Pats būtiskākais, kas jāatceras jebkuram mašīnas vadītājam, ir regulāra riepu tehniskā apskate kā arī apkope, lai brauciena laikā nebūtu nepatīkami pārsteigumi. Tik pat nepieciešama ir arī uzticama servisa apkope, kas auto riepas ne tikai nomainīs un veiks diagnostiku, bet arī konsultēs par labākajiem risinājumiem katrai automašīnai un braukšanas paradumiem ikdienā.

RIEPU SERVISA IETEIKUMI MAŠĪNAS RIEPU IEGĀDEI.

Izvēloties piemērotus riepu komplektus savām mašīnām, jāapdomā, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, visu sezonu riepām. Daudziem, it sevišķi jaunajiem autovadītājiem mēdz rasties dažādi jautājumi saistībā ar vissezonas riepām un to īpašībām, kā arī iespējām izvēloties maiņas auto riepas – kādas vislabāk izvēlēties, kādu riepu servisu izvēlētiesun tamlīdzīgi. Ziemas un arī vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Uz slidena un salīdzinoši auksta ceļa seguma ziemas mēnešos, noteikti noderīgas būs ziemas riepas ar radzēm. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

KUR PĀRBAUDĪT RIEPU DISKU STĀVOKLI?
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Diski var būt izdatavoti no dažādiem materiāliem, taču vispopulārākie ir lietie, jeb vieglmetāla diski. Dinamika, stabilitāte uz ceļa un pat automašīnas ekonomija, lielā mērā balstās tieši uz auto disku kvalitāti, tādēļ speciālista padoms nekad nenāks par ļaunu, it sevišķi tad, ja rodas aizdomas par disku bojājumiem. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku taisnošana būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *