Latvijā ziedo daudzi preces un finanses Ukrainas iedzīvotājiem

Šobrīd ikviens ir informēts, kāda veida šausmas tiek īstenotas Ukrainas teritorijā. Šajā brīdī neviens nemaz nevar būt vienaldzīgs, kad redz kā tur cilvēki pazaudē dzīvesvietas, tuvos cilvēkus un arī dzimteni. Ikvienā pasaules malā dotajā brīdī ir miljoniem bēgļu no Ukrainas, taču ievērojama daļa palika šajā kara objektā un mēģina cīnīties par savu dzimteni.

Palīdzība vajadzīga ikvienam, kā tiem, kuri jau ir aizbraukuši, tā arī tiem, kas palika. Tas cik lielā apjomā notiek palīdzība, atspoguļo pasaules apvienošanos, palīdzot citiem. Galvenais jau ir cilvēcīgās vērtības, bet šobrīd galvenā vērtība būs iespēja un arī vēlme palīdzēt.

Dažādu ziedojumu plūsmas un palīdzības iespējas

Brīdī, kad tiek izlemts izdarīt ziedojumu, galvenais būs īstās organizācijas atrašana. Plašāk zināmā vietne ziedot.lv jau ir pārbaudīta un arī uzticama vieta, taču nav viena pati. Pastāv liels skaits biedrību un vēl citu iestāžu, kuras saskaņotā kārtībā vāc ziedojumus un piegādā tos uz Ukrainas valsti. Var ziedot pa taisno Ukrainas valsts oficiālajā mājas lapā minētajos kontos, tādā veidā palīdzot finansiāli. Ir arī cilvēki, kas ziedo ne vienīgi naudu, bet arī dažādas lietas, medicīnas rakstura preces, rotaļlietas, apģērbu, apavus un pārtiku. Parasti šādas organizācijas sniedz atskaiti par to, kad ziedojumi nonākuši mērķī.

Vispārīgie ziedojumu vācēji arī atskaitās par to, kur un kā tiek novirzīta palīdzība. Piem., ziedot.lv min 3 virzienus, kur tad pirmais būs Ukrainas valsts militārie spēki. Otrā plūsma ir humānā palīdzība un kā jau trešais – palīdzība kara bēgļiem. Pilnīgi visi šie virzieni tiks saskaņoti kopā ar Ārlietu ministriju, bet iknedēļu tiks gatavotas atskaites par to izlietojumu.

Kas tieši ziedo vislabāk?

Svarīgākie ziedotāji Latvijā ir un būs tauta. Tieži mūsu valsta cilvēki tikai pāris dienās spēja savākt divus miljonus eiro Ukrainas valsts palīdzībai, bet uz šodienu minētais cipars ir sasniedzis var teikt, ka deviņus ar pusi miljonus! Latvijas pašvaldības sniedz palīdzību bēgļiem un aizgādā šos ziedojumus jau uz pašu Ukrainu. Savukārt,, piem., Jelgava savai sadraudzības pilsētai nosūtīja 6 ģeneratorus, nemaz nerunājot jau par pirmās vajadzības precēm, medicīnas precēm un pārtiku. Ņemot dalību akcijā “Palīdzēsim Ukrainas tautai”, diezgan aktīvi ziedo Smiltenes uzņēmēji, kas tad pāris nedēļās spēja savākt sešdesmit tūkstošus eiro. Arī miljardieri palīdz Ukrainas iedzīvotājiem. Atbilstoši Dienas Bizness ziņām Mihails Fridmans un arī Pjotrs Avens Ukrainas valstij jau ziedojuši 150 miljonus eiro, bez tam šie cilvēki apņemas palielināt bankas Alfa-Bank Ukraina pamatkapitālu līdz pat miljardam EUR. Tieši šis ir tas moments, kad palikt vienaldzīgs nevar neviens no mums! Mums ir jāpalīdz kopā Ukrainai gūt uzvaru šinī nežēlīgajā karā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *