Cik tad drošs ir aizdevums internetā un sms kredīts?

Arī tagad ne jau visu lielo kredītiestāžu piedāvājumā pastāv aizdevumi online, šodien šis variants biežāk ir nebanku kredītiestāžu piedāvājums. Aizdevums online tiešām ir viegli izmantojams variants, kā saņemt vajadzīgo naudas summu minimālā laikā, bet daži klienti baidās tos izmantot.

Pieteikums kredītam, pielietojot tiešsaisti, ne ar ko neatšķiras no kredītiestādes apmeklēšanas. Tiek aizpildīts kredīta pieteikums, tas tiek apstiprināts un tikai tad tiek saņemta nauda. Visas manipulācijas tiek īstenotas izmantojot i-banku vai personīgo kontu. Kā vēl viens plus ir tajā, ka pieteikties var uzreiz vairākās kredītiestādēs. Tas būtiski palielina iespējas saņemt kredītu. Zemāk mēs aprakstīsim, ar ko tad īsti patēriņa kredīts internetā atšķiras savā starpā no bankas kredīta, kā arī kam jāpievērš uzmanība, ņemot kredītu.

Kredīti internetā – plusi un mīnusi

Pētot to cik aizdevumi online ir izdevīgi, jāsāk ar priekšrocībām un mīnusiem.
Tiešsaistes kreditēšanas priekšrocības:

  • Laika taupīšana – ļoti ātra pieteikuma izvērtēšana un momentāla naudas ieskaitīšana sniedz iespēju kredītņēmējam saņemt nepieciešamo summu jau 20-30 minūtēs pēc pieprasījuma iesniegšanas. Tajā pat dienā aizdevums online tiek izsniegts klientam.
  • Pieejamība klientam – kredīts tiek saņemts bez konsultācijas, bet pats produkts tiek skatīts paša spēkiem, apskatot un iepazīstoties nosacījumiem mājas lapā.
  • Minimālās prasības – lai tiktu formēts aizdevums internetā, lielākoties ir jāuzrāda vien pase un telefona numurs. Dažas organizācijas pieprasa elektroniskas dokumentu kopijas. Gadījumā ja pieteicējs piesakās uz nelielu kredītu, finanšu iestāde var nepieprasīt informāciju par maksātspēju un kredītvēsturi.
  • Galvenais iemesls tam, kāpēc aizdevums online jau ir tik populārs, ir šī saņemšanas ērtums un vienkāršums. Tomēr, padarot vienkāršāku kredīta pieteikumu izskatīšanu, finanšu iestādes saskaras ar maksājumu kavējumu risku. Šajā gadījumā kreditori pastiprina prasības pret naudas atgriešanu.

Lai padarīt mazākus varbūtējos zaudējumus, nebanku finansēšanas organizācijas jau ir spiestas:

  • Ierobežot finasējuma summu, ko sniedz aizdevums;
  • Paaugstināt procentu likmes;
  • Samazināt aizdevuma līguma termiņa ilgumu.

Pat neskatoties uz visiem plusiem un trūkumiem, kad tiek ņemts kredīts, tomēr ir jāizvērtē tā vajadzība un vēl būtu jāapzinās viennozīmīgi tas, ka kredīts būs jāatgriež.

SMS kredīts – momentāli un bez ķīlas

SMS kredīts ir mikrokredīts, kas tiek izsniegts, nosūtot pieprasījumu kredītiestādei ar īsziņu. Tāds aizdevums jau ir vienkāršs un ļauj dabūt finansējumu, neizejot no mājām, bez tam nav nepieciešama pieeja internetam. Latvijā sms kredīti jau sen zināmi un iedzīvotāju vidū tāds kredīts ir pieprasīts.
Svarīgākie ieteikumi kredītņēmējam ir:

  • SMS kredīts jāņem vien pārbaudītā finanšu iestādē, kas ir tiesīga piedāvāt kreditēšanas pakalpojumus. Šajā jomā ir daudz krāpniecības gadījumu.
  • Cītīgi apdomājiet vajadzību aizņemties, jo procenti ātrajiem kredītiem jau ir ļoti lieli, kā arī aizdevuma atdošanas termiņš jau ir īss.
  • Iepirkšanās cienītājiem sms kredīts dažreiz paliek par ieradumu, tā kā tas ir ļoti pieejams. Mēģiniet sevi ierobežot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *