Ārdurvis dzīvoklim vai mājai – kā tad piemeklēt?

Arī nav būtiski vai tās jau ir ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, tām tomēr ir jāatbilst striktiem izturības nosacījumiem, jāsekmē augsts drošības līmenis, pie tam jācenšas novērst nesankcionētas ienākšanas gadījumus. Pie tam kā durvis dzīvoklim, gan arī mājoklim būtu jābūt ar atbilstošām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiskumu, ērtām lietošanā kā arī jāvar pasargāt no ielas trokšņiem. Kā arī ārdurvis ir tāda mājas daļa, kurai jābūt vizuāli skaistai, jo tās jau ir jebkuras ēkas seja. Durvīm, kā dizaina elementiem, izcili jāiekļaujas kopējā interjerā un jābūt saskanīgam ar ēkas vispārējo stilu.

Kā tad iedalās ārdurvis?

Ieejas durvju konstrukcijas ir iedalītas pēc materiāla, no kā tās taisītas: koks; metāls; stikls; plastmasa. Kopumā koka ārdurvis tiek izmantotas reti, jo tās nevar nodrošināt pienācīgo drošības līmeni. Parasti tām atrod pielietojumu luksusa klases mājās, dažnedažādās iestādēs, kā arī vietās, pie kā jau ir atbalsts papildu drošības sistēmām. Populārākās ārdurvis mājām jau ir tieši no ozola masīva, bet tās ir ļoti dārgas.
Pieprasītākās būtu metāla ārdurvis mājai, kam jau ir izturība un arī pietiekoša siltumizolācija. Metāla ārdurvis ir smagi uzlauzt un vēl viņas nevar aizdedzināt. Pats metāls būs noklāts jau ar dažādiem savienojumiem pret koroziju kā arī var būt apšūts ar atšķirīgiem materiāliem (MDF paneļi, plastmasa, koks utt.), tādas ārdurvis varētu izvietot jebkādā interjerā.
Alumīnija ārdurvis, kas tad ir bīdāmas konstrukcijas, parasti izmanto garāžās vai arī noliktavās, pie ieejas aizsargājamās teritorijās utt.
Ārdurvis no stikla tiek uzstādītas tirdzniecības centros, birojos, biznesa centros un dažreiz dārgās privātmājās.
Plastmasas ārdurvis būs izvēlētas ārkārtīgi maz, jo nevar nodrošināt nepieciešamo aizsardzību un uzticamību.

Kādā veidā gudri atrast?

Mūsdienu būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu noieta tirgus būs nepārprotami pārpildīts ar piedāvājuma klāstu, kāda veida varētu būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tajā pat brīdī iespējams pamanīt visplašāko cenu variācijas, dažādus materiālus, diezgan dažnedažādas durvju slēdzenes kā arī dizaini. Izlemt, kāda veida durvis dzīvoklim jau ir vislabākās, nemaz nav viegli. Visbeidzot, pasūtot ārdurvis, jāņem vērā:

  • drošības aspekts;
  • trokšņu absorbācijas un siltuma izolācijas īpašības;
  • kopējais dizains;
  • izturība pret ietekmi;
  • atbilstoša cenu aprēķināšana.

Ārdurvīm jābūt vienkārši lietojamām, vienkārši aizveramām un veramām vaļā, un vēl jācenšas novērst iepriekš negaidīta atvēršanās, brīdī, kad slēdzene ir atvērta. No konstrukcijas elementiem sevišķa uzmanība jāvērš durvju vērtnēm, konstrukcijām, eņģēm un iebūvētās actiņas ierīcēm, tā arī būtiskas jau ir slēdzenes metāla durvīm vai cita veida ārdurvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *