Acu brilles vai, piemēram, kontaktlēcas, kas tieši būtu vislabāk?

Tad, kad bija radītas lēcas acīm, tad pilnīgi izmainījās indivīdu sapratne par to, kā var koriģēt redzi. Pacienti, kas slikti redz tālu vai tuvumā, var arī bez bailēm braukt ar mašīnu, sportot, peldēt kā arī redzēt dažādus uzrakstus bez brillēm. Bet kā tad lēcas acīm radās?
Tas laikam var likties neticami, bet mēģinājumi izstrādāt kontaktlēcas bija jau sākti 16. gs. beigās un tas bija paša L. da Vinči mēģinājums. No tā palikušajos arhīvos bija 1508. gada uzmetumi, kur aprakstīta ierīce, kura domāta redzes labošanai. Pierakstos aprakstīts, kad savdabīga lēca jāuzstāda tieši uz acs un tā palīdz redzēt. Mūsu laikmetā zinātnieki jau ir pilnībā pārliecināti, ka tieši šis Leonardo izgudrojums pārtapa par šodienas lēcas paraugu.
Taču Leonardo izgudrojums tad nesaņēma atzinību un gandrīz četrsimts gadus bija aizmirst. Vienīgi 1887.gadā vācu stikla pūtējs F. Müllers izmantoja da Vinči ideju. Viņa lēcas acīm bija protēzes, kuras atdarina acs formu. Lēcas daļa, kura atrodas virs acs baltuma, bija no balta stikla, bet sastāvdaļa, kura ir virs pašas zīlītes – no caurspīdīga.
Taču pa īstam liels sasniegums bija, kad tieši Kevins Tauhey 1947.g. izveidoja pirmās kontaktlēcas ar tiešām nelielu diametru, kurš apklāja tikai acs radzeni un tika izgatavotas no pvc, un tās nebija līdzīgas stiklam. Pēc tam kontaktlēcas palika tādas, kādas tieši tās pazīstam tagad.

Un šobrīd pat var iegādāties kontaktlēcas internetā – https://www.diena.lv/raksts/citi/reklamraksti/kur-pirkt-lecas-interneta-14229685, bez šaubām, kad Jūs zināt, kādas lēcas nepieciešamas. Bet, piemēram, ir arī tāda veida kontaktlēcas interneta veikals, kur pieejami acu ārsti, kuri var pārbaudīt acis un izrakstīt receptes. Tehnoloģijas attīstās un viss paliek ērtāks. Turklāt, ja pirms tam pašas pirmās kontaktlēcas bija tiešām diezgan padārgas, tad šobrīd kontaktlēcas cenas patīkami izbrīna.

Cik salīdzinoši dažādu lēcu tipu tad ir piedāvājumā un kādā veidā tās piemeklēt?

Patlaban pastāv ne tikai viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā eksistē tiešām dažādas lēcas. Kontaktlēcas jau var atšķirties viena no otras ne vien pēc to cietuma, mērķa, krāsas, valkāšanas ilguma, bet arī lēcas cena ir diezgan dažāda. No kā tieši tas viss būs atkarīgs?

Pirmais, kāds tieši lēcu tips būs izvēlēts – cietās vai arī mīkstās lēcas acīm.
Mīkstās lēcas jau ir visizplatītākais variants. Viņas parasti tiek domātas klientiem ar tuvredzību, astigmātismu un senilu hiperopiju. Šī veida lēcas acīm pielieto arī medicīnā, piem., kad būs nepieciešams ievietot acī zāles vai arī pildīt aizsargājošo funkciju, priekš tam, lai paātrinātu dzīšanas procesu. Savukārt cietās lēcas acīm acu ārsti izraksta, ja cilvēkam ir acs radzenes formas izmaiņas, kuras nevar uzlabot ar mīkstām lēcām. Tas var būt, piemēram, astigmatisms.

Kontaktlēcas var iedalīt pēc valkāšanas termiņa. Viendienas lēcas acīm tiek liktas no rīta, bet izvilktas naktī, elastīgās, kas sniedz iespēju gulēt ar lēcām acīs pat nakti vai divas. Pastāv arī pagarinātās darbības, kur tad lēcas varētu valkāt līdz pat sešām dienām pat neizņemot tās un pēdējais, nepārtrauktās lēcas, kur nēsāšanas režīms var būt līdz pat mēnesim.

Ir arī krāsainās kontaktlēcas internetā, kuras izmaina klienta acu krāsu un pastāv pat sava veida crazy lēcas, ļaujot pārvērsties, piem., par raganu vai pat vilkaci. Bez šaubām, kad lēcas cena būs atkarīga no visiem faktoriem, kā no nēsāšanas ilguma, gan no cietuma vai kādam mērķim tās ir paredzētas. Taču vienmēr, pasūtot kontaktlēcas internetā, iespējams salīdzināt preces pie vairākiem pārdevējiem un atrast savējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *