Uztura bagātinātājs Kolagēns

Kolagēns jau ir galvenais strukturālo olbaltumvielu veids organismā, kam tomēr ir nozīmīga vieta veselu muskuļu, nagu kā arī pārējo organisma audu formēšanā. Bez tam dabīgais kolagēns ir pamats sarežģītākām ķermeņa struktūrām, kā piemēram, zobiem, kauliem, skrimšļiem un arī iekšējiem orgāniem.

Pats kolagēns saglabā mitruma līmeni ādā, kas sniedz iespēju tai noturēties stingrai, pie tam nedaudz pasargā ādas virsējo slāni no ultravioleto staru bojājumiem. Citiem vārdiem, pats kolagēns jau ir svarīga Jūsu ādas sastāvdaļa, bez kā tā nevar saglabāt savu jaunību un veselīgo izskatu. Kādēļ mums nāk pie sirds uztura bagātinātāji un to lietošanā nonāk kolagēna pulveris, tabletes vai dzeramais kolagēns? Vienkārši 30 gadu vecumā olbaltumvielu sintēze uzsāk ātri mazināties, kas tad noved pie dermas novājēšanas, tvirtuma zuduma un arī sausuma. Parādās pirmās saredzamās grumbas, kauli un locītavas paliek vājākas, bet ķermeņa sevis dziedināšanas spējas samazinās. Līdz ar to kolagēna lietošana kļūst par katras dienas daļu daudziem no mums.

Kolagēna sadalījums tieši pēc tā ietekmes

Visizplatītākie kolagēna tipi mūsu ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, ir pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. 1. tips jau ir atrodams 90% audos. Tas sastopams ādā un ir nosaukts par galveno kaulu organiskā sastāva sastāvdaļu. I tipa dabiskais kolagēns ļauj konstruēt cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites kā arī organisma iekšējos orgānus. Otrais tips – šķiedrains. Atrasts locītavās, acs radzenē. III tips ir muskuļu un arī asinsvadu sienās. IV tipa olbaltums rada šūnu pamatmembrānas, kuras atbalsta audu šūnas, 5. tips atrodas uz matu šūnu un placentas virsmas, bet X tips veicina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu attīstību ka arī pārveidošanu. Tie uztura bagātinātāji visbiežāk satur dzīvnieku vides un jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Tas ir un būs bagāts ar glicīnu un prolīnu, turklāt šī veida kolagēns kauliem ir labākais risinājums. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli uzsūcas un vēl nodrošina gremošanu. Tas jau ir efektīvākais olbaltums un veicina atbalstu iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām un ādai. Tādējādi, ja tiks atrasts kolagēns matiem, nagiem vai arī kolagēns locītavām, šajā gadījumā tas ir tieši no jūras produktiem.

Kolagēns ādai vai arī locītavām – pārdevējs vai izgatavotājs, kam tad pievērst vērību?

Mūsdienu pasaulē jebko droši var nopirkt tiešsaistē, un uztura bagātinātāji ir milzīgā dažādībā. Kādā veidā var izdalīt īsto vai cik tad salīdzinoši daudz pielietot, ja pasūtat internetā. Nav būtiski, vai pat ir vajadzīgs kolagēns ādai, skrimšļiem vai kolagēns kauliem, būtiski tomēr ir saprast, kāds tieši būs mērķis. Profilaksei kolagēna lietošana ir pietiekama ar 5 g, bet, piemēram, vecuma pazīmju novēršanai vai arī locītavu bojājumu gadījumā, var pielietot 10 gramus dienā. Organisma katras dienas nepieciešamība jau ir otrā tipa olbaltums 40 mg. Vidējs kurss iet trīs mēnešus. Un pat, ja nepieciešams kolagēns kauliem, nozīmīga ir komponentu molekulmasa. Pievērsiet īpašu uzmanību uz vitamīniem sastāvā. Kolagēna uzsūkšanās nemaz nav realizējama bez dažādiem mikroelementiem un arī bez vitamīniem, tādēļ tad ir vēlams, lai tie uztura bagātinātāji saturētu visas vajadzīgās minērālvielas, it īpaši C-vit. Brīdī, kad nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, pirkt to var gan tiešsaistē, tā arī aptiekā uz vietas. Taču nenoliedzami internetā jau ir vieglāk, bet vienmēr centieties noskaidrot ko vairāk konkrēti par pārdevēju arī gadījumā, ja vajadzīgs vienīgi uztura bagātinātājs – kolagēns, atsauksmes nevar aizmirst un cītīgi tās jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *