Kur šogad nonāks hokeja un futbola kausi?

2019.gads sportā ir dāsns ar notikumiem un sacensībām. Līdzjutēji no visas pasaules varēs sekot līdzi virknei sporta sacensību dažādās kategorijās. Protams, ka visiem ir liela interese par gada lielajiem notikumiem, kas ir UEFA čempionu līga un Pasaules čempionāts hokejā.

Latvijas fani noteikti jau gatavojas un plāno labākos veidus, kā sagaidīt Latvijas hokeja izlases cīņas maijā. Tulīt pēc tam varēsim sekot līdzi arī notikumiem futbolā. Arī citu sporta veidu kategorijās gaidāmas spraigas sacensības: Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā un, protams, FIBA Pasaules kauss. Aprīlī tepat Latvijā notiks arī Latvijas čempionāts šahā.

Uzzini vairāk – https://reitingi.lv/lv/news/komerczinas/139218-covid-19-aizliegumi-un-ieguvumi-azartspelu-nozare.html


Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līgā. Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādija vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai.
UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Latvija ir Starptautiskās hokeja federācijas dalībniece jau kopš 1931.gada. Pasaules čempionāts hokejā iesākumā norisinājās kā daļa no olimpiskajām spēlēm, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.
Gluži tradicionāli, katru gadu maijs Latvijā asociējas ar hokeja spēlēm, nevis ziedoni, notiek Pasaules čempionāts hokejā. Līdzjutējiem noteikti ar sarkanu zīmuli jāievelk kalendārā aplīši 11.maijā, 12.maijā, 14.maijā, 16.maijā, 18.maijā, 20.maijā un 21.maijā. Šajos datumos Latvijas hokeja izlase aizstāvēs valsts hokeja godu spēlēs pret savas grupas pretiniecēm. Šogad B grupā ir arī Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. Divas pilsētas Slovākijā šogad izvēlētas par pasaules čempionāta norises vietām. Elites divīzija A grupa slidas trīs Steel Arena arēnā Košicē, bet B grupa spēlēs Ondreja Nepelas ledus hallē Bratislavā. Būtiski, ka pēc gandrīz 30 gadu prombūtnes A elites grupā atkal būs Lielbritānijas hokeja izlase.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *